HD INSAN KAYNAKLARI

Antalya Bebek Bakıcısı

Antalya Bebek Bakıcısı nitelikli personelimiz, özellikle çalışan anneler için en doğru seçim. işe giderken gözünüzün arkada kalmayacağı birisini arıyorsanız  HD İnsan Kaynakları İşkur Özel İstihdam Bürosu olarak tüm personel taleplerinizde yanınızdayız.
Annenin çalışıyor veya çalışmıyor olması bebeğin temel bakım ve eğitim gerçeğini değiştirmez. Çalışmayan anneler de tecrübeli ve eğitimli bir yardımcı tarafından, bebeğinin bakımında destek almalıdır. "İdeal  bebek bakıcısı" kavramı anneler için farklılık göstermektedir. Fakat ortak beklenti, bakıcının , güvenilir, deneyimli ve şefkatli olmasıdır.  Meslek liseleri ve Yüksek okullarda çocuk gelişimi bölümünden mezun olması ya da kendini bu konuda geliştirmeye açık olması gerekirBelirli bir süre anneyi dinlendirmek ve bu süreçte bebeğin yaşam alanının güvenliğini sağlamak gerekir.  Bebeğinizin sadece beslenmesi, altının değiştirilmesi ve uyutulması artık günümüz koşullarında yeterli değildir. Bunlar dışında gereksinimlerinin olduğu ve bunların da karşılanması gerektiği unutulmamalıdır. "İdeal bebek bakıcısı", bebekle oyun oynayabilmeli, masal okuyarak onun dil gelişimine katkıda bulunabilmeli, sorduğu soruları cevaplayabilmeli, davranış problemlerini çözebilmeli ve tüm bunları göz kontağı kurarak yapmalı. İş arasında çocukla ilgilenmemelidir. Bakıcınız Bebekle konuşup, oyun oynarken duygusunu ve coşkusunu da bebekten esirgememelidir. Bebeğin aile dışındaki bireylerle iletişim kurmasını desteklemeli ve sosyalleşmesine öncü olmalıdır.
Bebek bakıcısı ile bebeğinizi yalnız bırakmadan önce belli bir dönem birlikte zaman geçirmeniz faydalı olacaktır. Böylece hem bebeğin bakıcısına alışması kolay olacaktır. Hem de siz, bakıcının bebekle olan iletişimini gözlemleme fırsatı bulursunuz. Bakıcınız bebeğinizle iletişim kurduğunda sizin kaygılı olmamanız önemlidir. Bu durum bebeğinizin de güven duygusunu geliştirecektir ve alışmasını kolaylaştıracaktır. Bebeğinizle geçireceğiniz kaliteli zaman sayesinde anne-bebek ilişkisi güçlü kalacak, bebek de bakıcısını anne yerine koymayacaktır. 

Antalya Bebek Bakıcısı için Yorumlar